Bademcik Ameliyatı

Operatör Doktor Uğur Harputluoğlu

Bademcik ameliyatı (tonsillektomi) yılda 5 kere, iki yıl üst üste 4 kere veya üç yıl üst üste 3 kere ve üzerinde bademcik enfeksiyonu (tonsillit) atağı geçiren ya da bademcikleri ileri derecede (grade 3 ve üzeri) büyük olan ve buna bağlı uykuda nefes alma problemi ve uyku apnesi yaşayan hastalarda uygulanmaktadır. Çocuklarda 2 yaş ve sonrasında güvenle yapılabilmektedir. Daha küçük çocuklarda çok ciddi bir zorunluluk olmadıkça önerilmemektedir.

Burun Estetiği (Rinoplasti)​

Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve ortalama 15 dakika sürmektedir. Thermal Welding denilen özel alet yardımıyla ısı enerjisiyle yapılmaktadır. Bu yöntemin avantajı ameliyat sırasında kanamanın olmaması, ameliyat sonrası ağrının minimum düzeyde hissedilmesi ve iyileşmenin daha hızlı olmasıdır. Eğer çocuk gastada geniz eti problemi varsa aynı seansta geniz eti ameliyatı da olabilir. Yetişkin hastada tıkayıcı uyku apnesi mevcutsa yine aynı seansta küçük dil ve yumuşak damak cerrahisi de uygulanabilir.

Hasta ameliyattan bir kaç saat sonra evine gidebilir. Yara iyileşmesi yaklaşık 1 hafta sürmektedir. Bir hafta boyunca sıvı ve yumuşak gıdalar tüketmesi önerilir. Ameliyat sonrası kanama riski çok düşüktür.

Online Randevu


Operatör Doktor Uğur Harputluoğlu

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) uzmanlığı ve estetik cerrahi konularında derin bir deneyime sahip olan Dr. Uğur Harputluoğlu, İstanbul’da doğmuş ve bu alandaki kariyerine kentin önde gelen hastanelerinde adım atmıştır. Uzun yıllara dayanan eğitim ve pratik deneyimiyle, hastalarına sağlık sorunlarına kapsamlı ve etkili çözümler sunmaktadır. Bugün ise kendi özel muayenehanesinde ve çeşitli hastanelerde hizmet vermektedir, her bir hastasına özenle ve uzmanlıkla yaklaşarak en iyi tedaviyi sağlamayı amaçlamaktadır.

Desing: Memscreative