Septoplasti

Operatör Doktor Uğur Harputluoğlu

Septoplasti, burun septumu adı verilen kıkırdak ve kemik bölümünün düzeltilmesini içeren bir cerrahi prosedürdür. Burun içindeki septumun eğri veya büyük olması, nefes alma zorluklarına, horlama sorunlarına ve diğer burun problemlerine neden olabilir. Septoplasti, burun içindeki bu yapısal sorunları düzelterek nefes almayı kolaylaştırmayı amaçlar. Genellikle lokal veya genel anestezi altında yapılır ve cerrahi sonrası iyileşme süreci genellikle hızlıdır.

Burun Estetiği (Rinoplasti)​

Burun şeklinde herhangi bir değişime yol açmadan, sadece burun iç kıkırdağındaki eğrilikleri gidererek, hastanın nefes kalitesini artırmayı amaçlayan bir ameliyattır. Görsel değil fonksiyonel bir ameliyattır. Burun dışında hiçbir kesi yapmadan burun içinde görünmeyen bir kesiyle yapılır ve süre olarakta ortalama yarım saatlik bir ameliyattır. Operasyon sonrasında burun dışında herhangi bir sargı ya da alçı gerektirmez, herhangi bir şişlik veya morarmaya yol açmaz.

Online Randevu


Operatör Doktor Uğur Harputluoğlu

Kulak-Burun-Boğaz (KBB) uzmanlığı ve estetik cerrahi konularında derin bir deneyime sahip olan Dr. Uğur Harputluoğlu, İstanbul’da doğmuş ve bu alandaki kariyerine kentin önde gelen hastanelerinde adım atmıştır. Uzun yıllara dayanan eğitim ve pratik deneyimiyle, hastalarına sağlık sorunlarına kapsamlı ve etkili çözümler sunmaktadır. Bugün ise kendi özel muayenehanesinde ve çeşitli hastanelerde hizmet vermektedir, her bir hastasına özenle ve uzmanlıkla yaklaşarak en iyi tedaviyi sağlamayı amaçlamaktadır.

Desing: Memscreative